Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Zakończenie rokuszkolnego klas maturalnych.

W odświętnych strojach, z uśmiechami na twarzach, ale i sentymentem. W piątek, 28 kwietnia maturzyści zakończyli rok szkolny. Młodzi ludzie podziękowali nauczycielom za przekazaną wiedzę i dobrą atmosferę, odebrali świadectwa i są na ostatniej prostej przygotowań do matury, która rozpocznie się już w czwartek, 4 maja.

2023-04-28 18:55

Alleluja

„Alleluja!” 5 kwietnia uczniowie Technikum przy ulicy Witosa i uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego, wraz z nauczycielami, wzięli udział w spotkaniu z literaturą o tematyce wielkanocnej. Zebrani wysłuchały fragmentów „Listów Nikodema” Jana Dobraczyńskiego. Do Jerozolimy za czasów Jezusa, do atmosfery strachu po Jego śmierci i radości po spotkaniu Zmartwychwstałego przenieśli nas lektorzy: Magdalena Gołąb, Agnieszka Łanicka, Natalia Fijał, Yelizaveta Yermolenko i Maciej Chadała. Nad prezentacją czuwała Agata Pikur. Katarzyna Łajus przekazała wszystkim życzenia świąteczne. Po spotkaniu, w atmosferze radości były uściski, wspólne zdjęcia, na które załapała się także pani Joanna Więcław opiekun Samorządu Uczniowskiego przy ul. Witosa oraz śmigus dyngus. Było mokro i wesoło.

2023-04-14 22:34

Drzwi otwarte w Collegium Witelona

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4b i 4a Liceum, wzięli udział w Drzwiach Otwartych uczelni Collegium Witelona. Mogliśmy wziąć udział w różnych warsztatach, uczniowie odwiedzili pracownie pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, zobaczyli jak działa drukarka 3D, wysłuchali ciekawych wykładów oraz mieli spotkanie z kulturą Japońską i wiele innych...

2023-04-14 14:52

Z wizytą u DAFa

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie złożyli wizytę w ESA Trucks Polska Sp. z o.o. – Iłowa. Jest to autoryzowany serwis renomowanej marki DAF. Podczas wizyty przyszli mechanicy samochodowi z klasy pierwszej technikum oraz drugiej „branżówki” zapoznali się ze specyfiką pracy tak dużego warsztatu. Wędrówka rozpoczęła się od recepcji, następnie poprzez magazyn, halę napraw, a finał znalazła na lakierni. Uczniowie mieli także możliwość poszerzyć swoją widzę na temat nowoczesnej motoryzacji samochodów ciężarowych. Aby nie opaść z sił organizatorzy zadbali również o poczęstunek i jak na młodzież przystało przyjęli uczestników pizzą. Być może wśród uczestników są już przyszli pracownicy serwisu. 12 kwietnia 2023r.

2023-04-13 17:36

WIELKANOC W LITERATURZE

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest to święto będące czasem radości, tryumfu i spełnienia obietnic. Wielkanoc niejednokrotnie stawała się wątkiem, z którego czerpała literatura. 4 i 5 kwietnia w bibliotece przy ul. Wojska Polskiego i w auli przy ul. Witosa czytaliśmy teksty literackie o tematyce wielkanocnej. Część klas wysłuchała fragmentów „Chłopów” Władysława Reymonta, opisujących piękne tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych na wsi polskiej w latach osiemdziesiątych XIX wieku. W powieści pokazane jest jak świętowali chłopi i jakie obrzędy i przesądy towarzyszyły temu świętowaniu. Reymont opisuje malowanie pisanek, uroczystość poświęcenia ognia i wody, lany poniedziałek oraz chodzenie z kogucikiem. Pozostałe klasy wysłuchały fragmentów „Listów Nikodema” Jana Dobraczyńskiego. Książka opisuje losy rabbiego Nikodema, członka Sanhedrynu, który idąc śladami Chrystusa, patrząc na Jego cuda i czyny, rozmawiając z Nim, odrzuca suchą literę Prawa i przyjmuje Jego naukę. To książka o cierpieniu i miłości do ludzi ,miłości która wszystko zwycięża.

2023-04-05 11:37

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©