Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

I Bieg Orląt Lwowskich w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie

W ramach TYGODNIA PATRIOTYZMU, w czwartek 9 listopada, uczniowie chojnowskich szkół pobiegli ulicami Chojnowa w I Biegu Orląt Lwowskich. Bieg rozpoczął Mariusz Kowalczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, przekazując zapaloną pochodnię uczniowi Technikum im. Orląt Lwowskich, który poprowadził Bieg z budynku szkolnego przy ul. Witosa do Szkoły Podstawowej Nr 3. Po przekazaniu pochodni reprezentantom uczniów tej Szkoły, wyruszono w kierunku Urzędu Miasta. Tu czekali na uczestników Biegu Pan Burmistrz Jan Serkies wraz ze swoimi pracownikami. Z każdym kolejnym etapem uczestników przybywało. Dołączyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół ucząca się w budynku przy ul. Wojska Polskiego (około 250 osób).
Trasa Biegu liczyła 4263 m. To symboliczna liczba metrów. Złożyły się na nią: 1421 metrów, tyle bowiem dzieci zginęło w obronie Lwowa, pomnożonych jeszcze przez liczbę 3, wskazuje ona na trzy typy szkół, które uczestniczyły w tym Biegu: LO, Technikum, Szkoła Branżowa oraz trzy szkoły znajdujące się w Chojnowie.
Celem I Biegu Orląt Lwowskich było oddanie czci Bohaterskim Obrońcom Lwowa, jego: mieszkańcom, studentom, młodzieży szkolnej i …. dzieciom. Pod Obeliskiem, chojnowskim miejscu pamięci, uczniowie Technikum Powiatowego Zespołu Szkół wraz
z władzami samorządowymi: Starostą Powiatu Legnickiego Adamem Babuśką, Wicestarostą Powiatu Legnickiego Janiną Mazur, Burmistrzem Miasta Chojnowa Janem Serkiesem oraz Zastępcą Wójta Gminy Chojnów Grzegorzem Styrkowcem, złożyli kwiaty, które były podziękowaniem dla tych, którzy w spontanicznym odruchu serc przepełnionych wielką miłością do swego Miasta i Ojczyzny, oddali swoje młode życie.
Po zakończeniu Biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz certyfikat upamiętniający walkę i poświęcenie lwowskiej młodzieży ufundowane przez Prezesa LSSE
w Legnicy Pana Przemysława Bożka.

2023-11-23 09:23

Nabór na stanowisko

Dyrektor Powiatowego Zespół Szkół w Chojnowie
ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze księgowy

2023-11-22 09:23

Konkurs „What’s your story” na plakat lub film

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu „What’s Your Story?”. Ideą inicjatywy jest umożliwienie młodzieży oddania głosu w globalnej dyskusji na temat bezpiecznego i właściwego korzystania z Internetu, a także z nowych technologii. Dlatego tegoroczne pytanie konkursowe to: „Jak nowe technologie i sztuczna inteligencja zmienią Twoją szkołę?”

2023-11-13 11:30

III Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

III Konkursem Pieśni i Piosenki Patriotycznej w dniu 7 listopada 2023r rozpoczął się drugi dzień obchodów Tygodnia Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki. Poprzez melodię
i patriotyczne teksty, pieśni patriotyczne przypominają o ważnych wydarzeniach w historii Polski, ale także o tęsknocie za wolnością lub członkiem rodziny, który walczył w wojnie.
Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: A - uczniowie szkół podstawowych oraz B - uczniowie PZS.
W konkursie wzięły udział następujące szkoły podstawowe:
• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
• SP im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach
• Szkoła Podstawowa w im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu
• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłkowicach
• Szkoła Podstawowa w Starym Łomie
• Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach;
• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokitkach
Grand Prix zdobyła Aleksandra Wieleżew z klasy V TŻ z Powiatowego Zespołu Szkół
w Chojnowie. Ola przedstawiła interpretację wiersza Adama Asnyka do muzyki Zbigniewa Praisnera „Miejcie nadzieję”. I miejsce wyśpiewała Julia Litwin z klasy II TŻ, II miejsce Piotr Suchecki z klasy IV LO i III miejsce Olimpia Semieńczuk z klasy V TŻ.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, opiekunom oraz Dyrektorom Szkół za udział w III Konkursie Pieśni i Piosenek Patriotycznych w naszej szkole.
Konkurs przygotowała i prowadziła klasa II TLE pod kierunkiem Wychowawcy Doroty Dreger.

Wyniki III Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych w PZS:

Kategoria A - Szkoły Podstawowe
Julia Wilk, Hania Rombalska - SP Rokitki
Konstancja Czubak - ZSP Miłkowice
Milena Sobota - SP Bieniowice

Nagroda Specjalna Pani Dyrektor MOKSiR w Chojnowie Pauliny Wrzeszcz
Zofia Urszulak i Hanna Szczoczarz - SP Stary Łom

Kategoria B - PZS
GRAND PRIX - ALEKSANDRA WIELEŻEW kl. V TŻ
Julia Litwin - kl. II TŻ
Piotr Suchecki - IV LO
Olimpia Semieńczuk - kl. V TŻ

Nagroda Specjalna Pani Dyrektor GOKiS w Miłkowicach Anny Graf
Aleksandra Wieleżew i Piotr Suchecki
Nagroda Dyrektora Szkoły - Piotr Suchecki

Laureaci z poszczególnych kategorii wystąpią dziś na OGNISKU PATRIOTYZMU.

2023-11-08 12:33

Tydzień Patriotyzmu w PZSie

6-10 listopada zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Tygodniu Patriotyzmu. W tym roku będziemy go przeżywać pod hasłem "Zawsze wierni". Szczegóły znajdziemy na plakacie.

2023-11-03 08:18

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©