Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Konkursy z okazji 25-lecia Powiatu legnickiego

Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi przez Powiat Legnicki konkursami:
1. Przyroda Powiatu Legnickiego w obiektywie
2. Mój Eko Powiat za 25-lat

2023-10-05 13:31

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Jak co roku, w październiku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tym razem pod hasłem:
„Tu kwitnie wyobraźnia”
W związku z tymi obchodami nauczyciele-bibliotekarze wraz z polonistami przygotowali dla uczniów naszej Szkoły okolicznościowe spotkania promujące czytelnictwo, prezentacje osobliwości księgozbioru, konkursy poświęcone Wisławie Szymborskiej z okazji 100.rocznicy jej urodzin.
Serdecznie zapraszamy do udziały w tych przedsięwzięciach.

2023-10-04 10:56

Uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu literackiego "Pamiętnik Pokoleń- Świadkowie historii"


W środę 20 września 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyła się uroczystość podsumowania IV edycji konkursu literackiego pt. "Pamiętnik Pokoleń - Świadkowie historii".

Organizatorzy- Zarząd Powiatu Legnickiego- ze Starostą Legnickim panem Adamem Babuśką i Wicestarostą panią Janiną Mazur, pomysłodawczynią konkursu, hojnie nagrodzili zwycięzców konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Łanicka- ucz. klasy II Technikum Ekonomicznego- zdobywczyni II miejsca oraz Oliwia Buś- ucz. klasy III Technikum Logistycznego- nagrodzona wyróżnieniem. Warto wspomnieć, że na konkurs wpłynęły 123 prace. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Dolnego Śląska. Gratulujemy naszym koleżankom wspaniałego sukcesu.

2023-09-26 16:36

Narodowe Czytanie

W 2023 roku przypada XII edycja Narodowego Czytania. Co roku podczas akcji Narodowego Czytania czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury . Tegorocznym utworem akcji jest najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". W formie książki ukazała się w 1888 roku.
”To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. Bo przecież autorka nie tylko maluje szeroką panoramę rodzinnych Kresów, nie tylko przybliża szlacheckie zwyczaje, ale bardzo wyraźnie przywołuje też historię Rzeczypospolitej, a poprzez tematykę Powstania Styczniowego, którego 160- lecie obchodzimy w tym roku, doskonale oddaje przeżycia, emocje i dylematy ówczesnych Polaków.” – napisał w liście Prezydent Andrzej Duda.
W akcję Narodowego Czytania, jak co roku, włączyli się również uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. 12 września o godzinie 9:00 czytaliśmy w klasach i świetlicy szkolnej wybrane fragmenty lektury. Uczniowie przygotowali również na pamiątkę spotkania okolicznościowe zakładki.
Po południu o godzinie 16:00 wzięliśmy udział w miejskich obchodach Narodowego Czytania, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Naszą Szkołę pięknie zaprezentowali następujący uczniowie: Julia Kamińska, Laura Ziembowska, Kamil Suwała, Dominik Śliwa, Seweryn Wójcik oraz Paweł Pawlus. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Michał Sawicki z miasta Łomży.

2023-09-14 11:54

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

Drogi uczniu i absolwencie Szkoły, w roku szkolnym 2023/2024 kiermasz podręczników odbędzie się 06.09.2022 (środa)na długiej przerwie w bibliotekach szkolnych przy ulicy Witosa i Wojska Polskiego oraz w sali nr 12 przy ul. Poźniaków.
Podręczniki należy podpisać:: imię i nazwisko, klasa, cena. Prosimy również absolwentów LO i Szkoły Branżowej o dostarczenie podręczników.

2023-09-01 15:00

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©