Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Klub Młodego Politolga

15 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji „Młody Politolog. Przemiany społeczne i polityczne w Polsce”, która odbyła się w Zespole Szkół im. Ireny Sendler
w Przemkowie. Organizatorem konferencji był Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, który reprezentowali pracownicy naukowi dr Beata Springer i dr Arkadusz Tyda. Oprócz naszej szkoły w konferencji uczestniczyli także uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego
w Zielonej Górze oraz Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie – członkowie funkcjonujących
w placówkach Kół Młodego Politologa.
Podczas spotkania wystąpiła mgr Barbara Malina-Tyda omawiająca studium przypadku – „Edukacja w Zielonej Górze”, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy V LO z uczelnią wyższą,
a szczególnie INPA. Wysłuchaliśmy także wykładu dr Arkadiusza Tydy, który omówił zagadnienie „Muzyka rozrywkowa w Przemkowie. Od bluesa do trapu”.

Na szczególna uwagę zasłużyły wystąpienia licealistów – autorów opracowań do publikacji „Młody Politolog” wydanej przez INPA. Na koniec wzięliśmy udział w warsztatach „Przypisy w publikacjach naukowych” prowadzone przez dr Beatę Springer.

To było dla nas bardzo ciekawe doświadczenie, mamy nadzieję na kolejne spotkania

2022-12-21 09:07

Opowieści wigilijne

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie wzięli udział w czytaniu „Opowieści wigilijnych.” Spotkanie miało miejsce w świetlicy szkolnej przy ulicy Wojska Polskiego oraz w bibliotece szkolnej przy ulicy Witosa. Część klas wysłuchała opowiadania Ewy Ostrowskiej ”Wizyta”, inni utwór Manueli Kalickiej ”Miotła, ścierka i Boże Narodzenie.” Wspólnie wysłuchaliśmy też kilku kolęd:” Nie było miejsca”, „Maleńka miłość” i „Jest taki dzień” w wykonaniu Czerwonych Gitar.

2022-12-16 15:17

Z WIZYTĄ W TOYOTA LUBIN

13 grudnia 2022r. mechanicy pojazdów samochodowych z klasy 3 BSW, w ramach lekcji „ Działalność gospodarcza”, odwiedzili Toyota LUBIN Dobrygowski - firmę z niemal 40-letnią tradycją (autoryzowanego dealera i przedstawiciela firmy TOYOTA). Dzięki uprzejmości właściciela oraz oprowadzającego po firmie pana Pawła, młodzież poznała historię powstania przedsiębiorstwa, jego organizację pracy oraz zakres działania i oferowanych usług.

2022-12-14 10:10

Mikołaj z PZS w Szklarach Górnych

Dnia 07.12.2022 r. już 15 raz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, wraz z nauczycielem - Panią Małgorzatą Rzeźnik, z okazji Mikołajek uczniowie odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Szklarach Górnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom; Piekarni Kupczyk i Piekarni Kryszczuk za słodki poczęstunek oraz osobom prywatnym. Dzięki temu miło spędziliśmy czas poprzez wspólne zabawy oraz przygotowaliśmy spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył każdemu z osobna prezent

2022-12-08 14:34

Mikołaj w Świebodzicach

Dnia 06.12 .2022 r. już 28. raz uczniowie oraz nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, wraz z dyrektorem - Panem Andrzejem Borkowskim, z okazji Mikołajek odwiedzili dzieci dotknięte licznymi niepełnosprawnościami, aby wlać w ich serca radość, a każdemu z osobna wręczyć prezent. Wspólnie pośpiewaliśmy kolędy oraz przygotowaliśmy spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wcześniej jednak zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach, dzięki szczerym sercom chojnowskich darczyńców - firm, właścicielom zakładów oraz osobom prywatnym. Bez pomocy tych ludzi o wielkich sercach, nie moglibyśmy tak uszczęśliwić podopiecznych Domu Pomocy.
Młodzież miała możliwość okazania dobroci, obserwowania bezinteresownej pomocy sióstr zakonnych i ich ogromnej empatii. To doświadczenie wzbogaciło nasze wnętrza i wprowadziło w nastrój świątecznego ducha pomocy i dobroci.

2022-12-06 16:41

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©