Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

 

 

Konkurs Gastronomiczny

 

(szerokość: 190 / wysokość: 141)Dnia 22 marca 2013 r. w Karpaczu odbył się „Dolnośląsko – Dolnosaksoński Turniej Gastronomiczny – Partnerstwo, które smakuje". W konkursie wzięło udział 12 szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska, w tym PZS z Chojnowa reprezentowany przez uczennice klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Karolinę Bandziak, Martę Bandziak oraz Patrycję Radwan.

Zadaniem każdej drużyny było przygotowanie przystawki oraz dania głównego charakterystycznego dla regionu Dolnej Saksonii. Na przystawkę nasza drużyna zaproponowała śledzie z suszonymi owocami, zaś na danie główne kotleciki jagnięce na czerwonej kapuście z kolorowym purée. Efekty prac każdej ekipy oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz szefowie kuchni znakomitych polskich i dolnosaksońskich restauracji.

Po wyłonieniu zwycięzców wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Dzięki udziałowi w tak prestiżowym konkursie mieliśmy możliwość zdobycia nowych umiejętności, doświadczeń oraz nawiązania znajomości z innymi szkołami gastronomicznymi z Dolnego Śląska.

 

        konkurs gastronomiczny (szerokość: 565 / wysokość: 422)

 

 

 

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©